Wtorek XXVI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Hieronima

Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? (Mt 16, 26)
WAŻNE:

2014

W 70. rocznicę bitwy pod Stefanowem i 62. rocznicę pacyfikacji tej miejscowości odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia. Liturgicznej części przewodzili kapelan AK ks. kan. Stanisław Sikorski i kapelan Wojska Polskiego w Radomiu ks. Krzysztof Smoleń.

2014

Pątnicy w podeszłym wieku oraz osoby chore z dekanatów skarżyskiego, szydłowieckiego i wierzbickiego modlili się w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Doroczna pielgrzymka odbyła się w sobotę 13 września.

2014

W sobotę 13 września br. w sanktuarium św. Anny w Smardzewicach dziewięciu braci z zakonu św. Franciszka złożyło pierwsze śluby zakonne.

2014

Do 3 października br. Kapituła Funduszu im. bp. Jana Chrapka oczekuje na zgłoszenia kandydatur nagrody jubileuszowej 10. edycji nagrody „Viventi Caritate” (Żyjącemu Miłością). Nagroda ta przyznawana jest osobom, grupom osób, instytucjom za wybitną działalność na polu charytatywnym, społecznym, kulturalnym, wychowawczym – inspirowaną wskazaniami Ewangelii do miłowania czynem i prawdą. Przykładem takich postaw był bp. Jan Chrapek, którego pamięci ta nagroda jest dedykowana.

2014

Prawie 100 członków Zakonu Rycerzy Kolumba przybyło do radomskiego seminarium na warsztaty formacyjno-medytacyjne. Tematem spotkania była „jedność”, a przybliżył go prof. Stanisław Grygiel, etyk a zarazem przyjaciel i uczeń Jana Pawła II.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

Msze Św. - gdzie, kiedy?

Galeria Foto

© 2014 Diecezja Radomska.
Kuria Diecezji Radomskiej ul. Malczewskiego 1; 26-600 Radom
Kontakt z administratorem