Poniedziaek VIII Tygodnia Okresu Zwykego; Święto NMP Matki Kościoła

Nie sposób inaczej zrozumieć człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest naród.
WAŻNE:

2015

Pielgrzymka strażaków z powiatów Lipskiego, Kozienickiego i Zwoleńkiego wpisuje się w majowy kalendarz wysokolskiego sanktuarium. Już po raz czwarty druhowie z OSP i PSP przybyli aby powierzyć swoją trudną i odpowiedzialna służbę i swoje rodziny  Matce Bożej i patronowi Św. Florianowi.

2015

„Piąta Ewangelia” – tak papież Paweł VI nazwał Ziemię Świętą. Tę właśnie ewangelię odczytywali członkowie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej, którzy od 1 do 8 maja 2015 r. uczestniczyli w pielgrzymce zorganizowanej przez ks. dra Jacka Kucharskiego.

2015

Do 15 maja można oglądać wystawę poświęconą radomskiemu seminarium duchownemu. Wystawa „Serce diecezji – radomski «pentagon»” została przygotowana z okazji 52. Światowego Tygodnia Modlitw o powołania, jak również pierwszej rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II.

2015

Pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika oraz bp. Piotra Turzyńskiego 2 maja odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego z racji na ogłoszony przez papieża Franciszka „Rok Życia Konsekrowanego”.

kwi
2015

Aleksandra Kozerska, Katarzyna Zielińska i Maria Kaszuba będą reprezentowały naszą diecezję na ogólnopolskim etapie XIX. Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. To one zwyciężyły w etapie diecezjalnym, który odbył się 23 kwietnia w Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej 22 w Radomiu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

Msze Św. - gdzie, kiedy?

Parafie na stronach www

Galeria Foto

© 2015 Diecezja Radomska.
Kuria Diecezji Radomskiej ul. Malczewskiego 1; 26-600 Radom
Kontakt z administratorem