28

Środa III tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Tomasza z Akwinu

Nie bójcie się tajemnicy Boga. Nie bójcie się Jego miłości.

23
2015

- Ksiądz Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie w dniu 28 lutego br., o godzinie 11.00, w Katedrze Radomskiej. Głównym konsekratorem będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce – czytamy w Komunikacie bpa Henryka Tomasika. W czwartek w rektoracie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu spotkał się komitet przygotowujący tę uroczystość.

21
2015

Trzy zespoły z naszej diecezji startowało w finale XXI. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie i wszystkie trzy wróciły z nagrodami. Grupa Teatralna „Cymes” z Rogowa zajęła I miejsce w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne. Drugie miejsce wśród dziecięcych zespołów folklorystycznych zajęła grupa „Królewiaczki” z Królewca. Natomiast w kategorii młodzieżowe zespoły wokalne z III miejscem wrócili do Radomia uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga.

20
2015

Co mówią kolędy dziś? – nad tym pytaniem zastanawiano się podczas trzeciego już kolędowania przy żłóbku Nowo Narodzonego w parafii na radomskich Glinicach. Kolędowanie odbyło się w niedzielę, 11 stycznia.

19
2015

Szesnaścioro dzieci z Białej Cerkwi na Ukrainie odpoczywa w Bańskiej Wyżnej. Zimowy wypoczynek zorganizowała im Rada Rycerzy Kolumba nr 15631 z Pionek we współpracy z burmistrzem Pionek Romualdem Zawodnikiem.

18
2015

Ks. Piotr Turzyński pierwsze swoje kroki jako biskup nominat skierował do Sanktuarium w Starej Błotnicy. W niedzielę, 18 stycznia, Matce Bożej Pocieszenia i Pani Ziemi Radomskiej podziękował za nominację na biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej i zawierzył Jej swoją biskupią posługę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

Msze Św. - gdzie, kiedy?

Parafie na stronach www

Galeria Foto

© 2015 Diecezja Radomska.
Kuria Diecezji Radomskiej ul. Malczewskiego 1; 26-600 Radom
Kontakt z administratorem