4

Sobota XIII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Elżbiety Portugalskiej

Praca jest modlitwą ciała (bł. Jakub Alberione)
WAŻNE:

29
2015

Po raz 26 pątnicy z diecezji radomskiej wyruszyli do Niepokalanowa by modlić się o trzeźwość. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.

24
2015

Wymalowane satanistyczne znaki na ścianach i na dwóch obrazach, trzeci obraz zniszczony - to ujrzał ks. kan. Stanisław Styś wchodząc dziś do kościoła MB Śnieżnej. Pochodzący z 1820 r. kościół znajduje się na starym cmentarzu w Iłży. Sprawą zajęła się policja, a w kościołach dekanatu iłżeckiego będą odprawiana nabożeństwa ekspiacyjne. Więcej o tym smutnym zajściu w artykule "Profanacja kościoła w Iłży" na radom.gosc.pl.

23
2015

Znakomicie członkowie Ruchu Światło-Życie i Stowarzyszenia Gramy Razem uczcili Dzień Ojca w Radomiu. W niedzielę, 21 czerwca, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, doszło do wyjątkowego pojedynku, w którym drużyna Ojców&Synów zmierzyła się z reprezentacją Księży Diecezji Radomskiej.

23
2015

Bp Henryk Tomasik wręczył dziś nominacje księżom, którzy w tym roku przyjęli sakrament kapłaństwa. Neoprezbiterzy swoją posługę jako wikariusze w pierwszych parafiach rozpoczną od 1 lipca br.

18
2015

- Diakon, kapłan, ale przecież także chrześcijanin, każdy ma być sługą, sługą Chrystusa i nie jest to jakaś taka służba, że ktoś się wynajął, że jest opłacany, ale to ma być służba z miłości. Ona jest wołaniem o przyjaźń. Modlimy się za was drodzy bracia i prosimy was, żebyście pozwolili, byśmy w was oglądali Chrystusa – mówił w homilii podczas święceń diakonatu bp Piotr Turzyński. Wzorem dla ośmiu nowowyswieconych diakonów radomskiego seminarium maja być święci diakoni pierwszych wieków chrześcijaństwa: Wawrzyniec, Efrem Syryjczyk, Franciszek.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

Msze Św. - gdzie, kiedy?

Parafie na stronach www

Galeria Foto

© 2015 Diecezja Radomska.
Kuria Diecezji Radomskiej ul. Malczewskiego 1; 26-600 Radom
Kontakt z administratorem