Sobota XXX tygodnia okresu zwykłego, Uroczystość Wszystkich Świętych

Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei czlowieka.
WAŻNE:

Drodzy Diecezjanie,

Dotarła do nas smutna wiadomość o pożarze, który w nocy z 28 na 29 października wybuchł w sosnowieckiej katedrze pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Ogień strawił dach zabytkowego kościoła, a podczas akcji ratowniczej zniszczeniu uległy cenne malowidła i wyposażenie świątyni.

Diecezja Sosnowiecka wraz z nami i Archidiecezją Częstochowską tworzy wspólnotę Metropolii. Chcemy być solidarni z Kościołem sosnowieckim i modlitwą oraz ofiarami zbieranymi dziś do puszek przed kościołami całej Metropolii i innych diecezji w Polsce wesprzeć siostrzany Kościół w odbudowie katedry.

Za wszelkie przejawy solidarności, modlitwę i ofiary złożone na ten cel do puszek w najbliższą niedzielę (2 listopada) składam serdeczne „Bóg zapłać”.

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski

2014

W dniach 1-2 listopada 2014 roku (sobota i niedziela) wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu kołowego w okolicach cmentarzy zlokalizowanych w Radomiu. Ruch w pozostałe dni będzie odbywał się bez zmian (wyjątek stanowi jedynie ulica Barlickiego).

2014

Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu zachęca wszystkie osoby odwiedzające w świąteczne dni 1-2 listopada cmentarz przy ul. Limanowskiego do wsparcia renowacji najstarszych i najbardziej potrzebujących odnowy zabytkowych nagrobków.

2014

Liturgii połączonej z obrzędem uroczystego podniesienia kościoła sanktuaryjnego w Skarżysku-Kamiennej do godności Bazyliki Mniejszej przewodniczył kard. Gerhard Müller, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

2014

Kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary zakończył drugą wizytę w diecezji radomskiej. Na zakończenie Mszy św. w skarżyskiej Ostrej Bramie odniósł się do wieści, jakoby po synodzie miała się zmienić nauka Kościoła o rodzinie.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

Msze Św. - gdzie, kiedy?

Galeria Foto

© 2014 Diecezja Radomska.
Kuria Diecezji Radomskiej ul. Malczewskiego 1; 26-600 Radom
Kontakt z administratorem